назвіть 10 події з всесвітньої історії які на вашу думку мали вирішальний вплив на розвиток середньовічних держав 
Ответ
0 (0 оценок)
0
shapagatberik 1 месяц назад
Светило науки - 17 ответов - 0 раз оказано помощи

Ответ:

1. **Падіння Західної Римської імперії (476 р.)**: Позначило кінець античності та настання періоду середньовіччя, що визначило політичний та культурний ландшафт Європи.

2. **Хрещення Кловіса (496 р.)**: Прийняття християнства франкським королем Кловісом, що сприяло поширенню християнства та формуванню середньовічної європейської цивілізації.

3. **Велике переселення народів (V-VI століття)**: Масштабна міграція народів у Європі, що призвела до зміни етнічного складу та політичної географії континенту.

4. **Велика шизма (1054 р.)**: Розділення Християнської церкви на Латинську і Православну, що призвело до формування двох окремих християнських традицій в Європі.

5. **Крестові походи (XI-XIII століття)**: Серія війн із цілями визволення Святого Землі від мусульманського владарювання та поширення впливу християнства.

6. **Утворення Київської Русі**: Становлення держави, яка згодом стала основою для розвитку сучасної України, Білорусі та Росії.

7. **Велика чума (чорна смерть)**: Масштабна епідемія, що спричинила величезні людські втрати та суттєво вплинула на соціальний та економічний розвиток Європи.

8. **Завоювання Константинополя Османською імперією**: Закінчення Візантійської імперії та перехід столиці Імперії до Османської держави, що вплинуло на політичну карту Східної та Південно-Східної Європи.

9. **Мандрівництво Марко Поло**: Подорож Венеціанського купця до Китаю, що відкрила нові торговельні шляхи та сприяла обміну культурними знаннями між Сходом та Заходом.

10. **Битва при Гастинґсі**: Завоювання Англії норманами, що вплинуло на політичний та культурний розвиток Англії та Великої Британії.

Остались вопросы?